Hollókői férfi kollekció
A férfiingek eleje díszítése, mellrésze mindig az ing ékessége. A férfi ingnél a hagyományos formát és a díszítést megtartottam. A gombolás pánton van elhelyezve a motívum, a gombokat is a motívumban helyezem el. A gombolás pántot a hosszmentén kihúzott szálak segítségével, „mesterkével” díszítettem, szegtem vissza. A gombolás pánt két oldalán szimmetrikusan tűzésekkel díszítettem az ing mellrészét. A gombolás pánt két oldalán a tűzések száma lehet 2-től – 5-ig, de mindig szimmetrikusan. A gombolás pántot a hímzés után egymásra helyezzük, majd az eleje pántot /has pántot/ rávarrjuk, ami mindkét oldalt az utolsó tűzés sorig ér. Az eleje pánt lehet hímzett, vagy hímzés nélküli.
A nyakát a megfelelő bőségre behúzzuk, hátul kézzel beráncoljuk, ezután rávarrjuk a hímzett vagy hímzés nélküli gallért. A férfiing mindkét ujját a kézelőnél és a vállrésznél is kézzel ráncoljuk, a hétköznapi egyszerű ingeket lehet varrógéppel behúzni, majd a csuklónál rávarrjuk a kézelőt. A pálhákat a helyükre varrjuk, melynek nagyon fontos szerepe van /segíti a könnyed mozgást/, majd mindkét ujját az ing eleje-hátához varrjuk.
A gomb is hozzátartozik az ing díszítményéhez.
Az egyik hímzett férfiingnél a hímzéshez a palóc szín világhoz igazodva, kék színű gombokat rejtettem el a motívumok közé, melyet piros színű cérnával varrtam fel. A másik férfiingnél fehér színű gombokat használtam, melyet felváltva piros- és kékszínű cérnával varrtam fel.